TEK GRUP YÖN. KUR. BAŞK.

Dr.YUNUS ÇİFTÇİ

1975 yılında Kastamonuʼda doğan Çiftçi, İlkokulu köyünde, ortaokulu Kastamonu ʼnun Devrekâni ilçesinde, Liseyi ise okumak için geldiği İstanbulʼun Esenler ilçesinde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olan Çiftçi, meslek hayatına sınıf öğretmeni olarak 1997 yılında başladıktan sonra ilk ticari girişimini Yaşam boyu öğrenme felsefesini hayatına model alan Çiftçi, coğrafya dalında yüksek lisans, sonrasında ise sosyal psikoloji alanında doktora eğitimini tamamlayarak doktor ünvanına sahip olmuştur.

Eğitim ve öğretimin hayatın her alanında faaliyet göstermekle mümkün olduğunu savunan Çiftçi, 10 yıllık köklü bir kuruluş olan Arterus Spor Kulübünün başkanlığına seçilmiştir. Bunların yanı sıra ʻʼİnsan Sosyal Bir Varlıktırʼʼ düşüncesiyle daima Sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler üstlenmeyi önemsemiştir. DUYSİAD (Dünya Sanayici ve İş Adamları Derneği) eğitim kurul başkanlığı, Müsiad eğitim komiteliği üyeliğine seçilmiştir.

TÜRKBİRDEV  ʻʼYılın En İyi Türk İşadamıʼʼ, Türkiye Basın Birliği tarafından ise ʻʼYılın Eğitimcisiʼʼ ödüllerine layık görülmüştür.
2018 yılı itibariyle meslek hayatının 21.yılını dolduran Çiftçi, evli ve iki çocuk babasıdır.

image